Milka – Príbeh značky

120 rokov
jemných okamihov

1901
19. marca nechal výrobca cukroviniek a tabuľkových čokolád Philipp Suchard zaregistrovať názov „Milka" ako obchodnú značku pre svoje čokolády. Prvé tabuľky Milka čokolády boli zabalené v papieri v odtieni lila fialovej farby. Prečo práve Milka? Názov vznikol spojením dvoch nemeckých slov Milch (mlieko) a Kakao.
1922
Logo Milka aj meno výrobcu, ktorým bola firma Suchard, sú na obaloch uvedené zlatou farbou.
1926
Čokoláda Milka po prvý raz predstavila sezónnu ponuku, spotrebiteľom ponúkla veľkonočné a vianočné produkty.
1950
Obaly čokolád Milka sa menia. Logo na fialovom pozadí je biele. Názov firmy Suchard podľa zakladateľa Philippa Sucharda zostáva v zlatej farbe.
1962
Spoločnosť si necháva registrovať logo značky Milka ako ochrannú známku. A o dva roky neskoršie v roku 1964 sa lila odtieň fialovej farby stáva oficiálnou farbou značky Milka.
1972
V reklame sa prvýkrát predstavila „Krava Milka“. Od nasledujúceho roku sa tento fialový symbol stáva centrálnou postavou reklám značky Milka. Prichádza aj televízny debut.
1977
MILKA WIRD GRÖSSER! Seit 1977 gibt es die Tafeln auch als große 200g und ganz große 300g Tafeln.Milka predstavila väčšie balenie čokolád, vedľa pôvodnej varianty typicky 100gramovej tabuľkovej čokolády sú v ponuke aj tabuľky čokolády vo väčšej gramáži.
1987
Milka pripravila pro svojich zákazníkov pralinky v tvare srdca. Rad praliniek „Say it with Milka“ (Povedz to s Milkou*) prichádza v ďalších rokoch s novými tvarmi určenými pre zvláštne príležitosti.
1995
Milka sa stáva oficiálnym sponzorom lyžiarskych závodov. Nafukovacia kravička Milka sa prvýkrát objavila na svahu pri FIS Alpin cupu v Linci. Milka patrí od tejto chvíle medzi najznámejších športových sponzorov.
2007
Na trh prichádzajú tabuľkové čokolády Milka v ekologických obaloch flow pack, ktoré nahradili hliníkovú fóliu. Portfólio značky sa naviac rozrástlo o kategórii sušienok a jemného pečiva v jedinečnej kombinácii s Milka čokoládou. Sušienky Milka Biscuits boli po prvý raz uvedené na trh v Rakúsku.
2010
Softíky (jemné pečivo) a sušienky Milka vstupujú aj na český a slovenský trh a ich portfólio sa každoročne rozrastá o rad noviniek. Vedeli ste, že inšpiráciou pre Milka Choco wafer bola česká Fidorka?
2019
Milka nakupuje 100% kakaa použitého na výrobu čokolády v rámci programu dlhodobej udržateľnosti skupiny Mondelēz International nazývaného Cocoa Life.
2021
Milka oslavuje 120 rokov jemnosti!